ZADBAMY O TWÓJ UŚMIECH

 

Kopalnia wiedzy i doświadczenia

 

                     Poniedziałek    14-19

                     Wtorek             14-19

                     Środa                  8-14

                     Czwartek            8-14

 

                     Tel. +48 608 494 083,

                            +48 512 937 620,

                            (32) 726 15 28

 

 

 

  

Protetyka


20160304 160300

Leczenie protetyczne polega głównie na usuwaniu zaburzeń w czynności układu żującego, również przywracaniu jego funkcji, w tym miejscu łącząc się z jego rehabilitacją. 


Rehabilitacja protetyczna współcześnie obejmuje odbudowę ciągłości łuków zębowych, odtworzenie ich czynności, wyglądu zewnętrznego pacjenta, pełni także funkcję psychologiczną i socjalną. Dzięki takiej rekonstrukcji odbudowuje się czynność żucia i mowy.


Dla większości ludzi przyjemność, jaką sprawia spożywanie posiłków, jest jedną z radości, których oczekują od życia. Umożliwienie korzystania z pełnego zestawu jedzenia oraz spożywanie go w sposób akceptowany przez otoczenie, bez żadnych ograniczeń, do jakich często zmusza częściowe lub całkowite bezzębie. Całość przyczynia się do lepszego trawienia pokarmów, redukując ryzyko chorób układu pokarmowego.


Podobnie jest w sytuacji utrudnionej mowy. Jej zniekształceniom (np.seplenienie), które mogą powstawać przy brakach uzębienia, towarzyszyć może wyciek lub rozpryskiwanie śliny utrudniające bliskie kontakty z otoczeniem. Może to powodować obniżenie własnej wartości, a nawet problem z wykonywaniem zawodu lub ze znalezieniem pracy.

 


Wykonujemy m.in.:
- protezy częściowe
- protezy całkowite
- protezy szkieletowe
- protezy na zatrzaskach
- protezy na implantach
- korony metalowe
- korony porcelanowe na metalu, na cyrkonie
- korony pełnoceramiczne
- endokorony
- mosty

Pytania do nas?