ZADBAMY O TWÓJ UŚMIECH

 

Kopalnia wiedzy i doświadczenia

 

                     Poniedziałek    14-19

                     Wtorek             14-19

                     Środa                  8-14

                     Czwartek            8-14

 

                     Tel. +48 608 494 083,

                            +48 512 937 620,

                            (32) 726 15 28

 

 

 

  

Szczoteczka soniczna

 

Strefa Pacjenta

 

Czy warto zainwestować w szczoteczkę soniczną?

 

...Najdroższa profilaktyka jest najtańszym leczeniem...

 


1. Co to są szczoteczki soniczne i na czym opiera się ich działanie?

Są godną konkurencją dla klasycznych szczotek elektrycznych. Ich działanie opiera się na fali dźwiękowej, która wprowadza szczoteczkę w drgania. Łączy w sobie szczotkowanie z ruchem wymiatającym.
Zastosowanie w szczoteczce tej nowoczesnej technologii dźwiękowej skutkuje zmniejszaniem ilości płytki bakteryjnej, kamienia nazębnego i osadu. Dzięki dynamicznemu przepływowi cieczy w przestrzeniach międzyzębowych,  powoduje efekt kawitacji – niszczy bakterie. Zniszczone bakterie są usuwane (przez dynamiczny przepływ cieczy), pozostawiając czystą przestrzeń międzyzębową.2. Mają opinię lepiej czyszczących zęby od tradycyjnych szczoteczek, dlaczego?

Szczotki soniczne działają na zasadzie drgań, dzięki czemu powstała fala dźwiękowa skuteczniej i szybciej oczyszcza zęby z zanieczyszczeń. Po pierwsze zależy nam na dokładnym oczyszczeniu zębów z zalegających resztek pokarmowych i płytki bakteryjnej, aby mieć piękny i zdrowy uśmiech. Drugą główną zaleta jest efektywność umycia zębów w tym samym czasie (min. 2 minuty). W obecnym świecie, gdy brakuje czasu na wszystko, szczotka soniczna skraca czynności dotyczące poprawnej higieny jamy ustnej.

 

3. Komu dedykowane są takie szczoteczki?

Każdemu kto chciałby mieć piękne zęby. Jest to bardzo dobra inwestycja w zdrowie. Dodatkowo pacjentom obciążonym problemami- choroby przyzębia, po zabiegach implantacji, leczeniu protetycznym zachęcam do zakupu szczotki sonicznej, aby zwiększyć skuteczność mycia zębów. Szczoteczki te nie powodują recesji dziąsłowych.

 

4. Czym sugerować się przy wyborze szczoteczki sonicznej?

Odpowiedź brzmi: zawsze jakością, ponieważ zdrowie jest bezcenne, a zęby nie są nam dane w prezencie na całe życie.

 

 

 

 

 

 

Pytania do nas?