ZADBAMY O TWÓJ UŚMIECH

 

Kopalnia wiedzy i doświadczenia

 

                     Poniedziałek    14-19

                     Wtorek             14-19

                     Środa                  8-14

                     Czwartek            8-14

 

                     Tel. +48 608 494 083,

                            +48 512 937 620,

                            (32) 726 15 28

 

 

 

  

Higiena i użytkowanie szyny

 

Strefa Pacjenta

 

 

1. Nosić szynę, przyzwyczajać się do niej kilka godzin w ciągu dnia przez okres paru dni.

 

2. Szyna musi być usytuowana na zębach w pełnym jej zakresie. Jeśli szyna nie znajduje się na swoim miejscu, szkodzi m.in. Twoim stawom skroniowo-żuchwowym.

 

3. Należy spać w szynie w nocy (czystej, założonej na wcześniej oczyszczone zęby). Nienoszenie szyny może skutkować jej późniejszym niedopasowaniem.

 

4. Nie poprawiać szyny na własną rękę, nie piłować, nie szlifować, w przypadku dyskomfortu jej noszenia bezwzględnie proszę zgłosić się do gabinetu.

 

5. Oczyszczać szynę używając szarego mydła oraz letniej lub zimnej wody - odstawić do osuszenia do specjalnego opakowania, które zawiera mikrowentylację (dziurki). Ponadto można wykorzystać specjalne szczoteczki do wyczyszczenia wszelkich zagłębień. Raz na jakiś czas można szynę zdezynfekować alkoholem i odstawić do osuszenia w w/w pojemniku. Użycie gorącej wody do umycia szyny grozi jej bezpowrotnym odkształceniem!

 

6. Na szynach może osadzić się kamień nazębny, najczęściej od strony języka w szynie dolnej oraz od policzków w szynie górnej - w takiej sytuacji można oczyścić szynę z użyciem kwasku cytrynowego, najlepiej rozcieńczonego wodą (1 szklanka wody chłodnej, 1 łyżeczka kw.cytrynowego w proszku).

 

 

 

Pobierz

Pytania do nas?